TKDK’dan Hayvancılık Projeleri İçin Son Fırsat

tkdkdan-hayvancilik-projeleri-icin-son-firsat

TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) tarafından yayınlanmış olan IPARD II-3. Başvuru Çağrı ilanı kapsamında 101 Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar tedbiri için belirlenen başvuru kabul süresi uzatıldı.
17 Nisan 2018 Salı 12:17

 TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) tarafından yayınlanmış olan IPARD II-3. Başvuru Çağrı ilanı kapsamında 101 Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar tedbiri için belirlenen başvuru kabul süresi uzatıldı.

Online başvuru sistemi 24 Nisan 2018 saat 21.00’e kadar açık olacak, evrak teslimi ise 27 Nisan 2018 mesai bitiminde sonlanaca. Başvuru paketi teslim ve online sistem başvuru işlemleri devam ederken, yoğunluk veya başka sebeplerden dolayı başvurularda sıkıntı olmaması için işlemlerin son günlere bırakılmaması önerisinde bulunuldu.

Konu hakkında yapılan açıklamada; "Bu çağrı döneminde süt ve besi hayvancılığı sektöründe koyun, keçi, sığır, manda işletmeleri; kanatlı eti sektöründe broyler, hindi, kaz işletmeleri ve yumurta tavukçuluğu işletmeleri için 164 milyon 706 bin avro hibe verilecektir. Hibe oranı % 40 ile %70 arasında değişmekte olup yeni ahırların/ağılların ve kanatlı kümeslerinin inşası, mevcut ahırların/ağılların ve kanatlı kümeslerinin genişletilmesi veya modernizasyonu, uygun harcama listelerinde belirtilen yeni makine ekipmanların alımı, hizmet alımları (danışmanlık ve mühendislik hizmetleri) uygun harcamalar kapsamındadır."

"ÖNCELİKLİ HEDEFLERİMİZ ARASINDADIR"TKDK Kastamonu İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu “Büyük yatırımların yanı sıra, sıralamada öncelik de vermiş olduğumuz küçük yatırımcıları da destekleyerek; geleneksel işletmeleri modern makine ekipmanların ve sistemlerin kullanıldığı, daha az emek ve işgücü ile daha fazla verim alınabilen sürdürülebilir işletmelere dönüştürmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Hayvancılığın vazgeçilmez oluğu Kastamonu’da çiftçilerin Kurumumuzun desteklerinden en üst seviyede yararlanması için gerekli desteği vermeye hazırız. Hibelerimiz hakkında detaylı bilgi Kurumumuzdan yüz yüze, 444 85 35 ve 366 214 01 09 numaralı Yardım Masası hatlarından veya www.tkdk.gov.tr adresinden edinebilir. Ayrıca sıkıntı yaşanması için başvuru işlemlerinin son günlere bırakılmaması önemlidir” dedi.

(Haber Servisi)


Haber okunma sayısı: 242

Haberin etiketleri:

kastamonu, tdks, tarım, kırsal, destekleme


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ